Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

2006-2008 Lila

--------------2006-2007------------

21.1.2006 Finland, Turku Judge: Bela Siklosi

Juniorluokka: Eri1, Pn2, Serti. JuniorClass: Exc1,Bf2,Cac


10.2.2006 Estonia,Tallinn

Juniorluokka: Eri1, vsp, junnuserti JuniorClass: Exc,Jcac,JBos


26.2.2006 Russia,Moskow

Juniorluokka: Eri3 JuniorClass: Exc3


25.2.2006 Russia, Moskow,

Judge: Julia ovsyannikova

Juniorluokka: Eh JuniorClass: Vg


18.3.2006 Latvia, Riga,

Judge: Miroslaw Redlicki

Juniorluokka: Eh JuniorClass: Vg


22.4.2006 Estonia,Sillamäe

Judge: Lilian Hanniste

Juniorluokka: Eh JuniorClass: Vg


29.4.2006 Finland,Vaasa

Judge:Ralf Campbell

Juniorluokka: Eh JuniorClass:Vg


7.5.2006 Finaland,Helsinki

Judge: Beata Petkevica

Juniorluokka:Eri, vsp, serti JuniorClass: Exc,Cac,Bos


14.5.2006 Finaland,Harjavalta

Judge: Diogo Ramalho

Eh Vg


27.5.2006 Estonia,Kohtla-jarve

Judge: Nikolai Sedyk

Eh Vg


3.6.2006 Estonia,Tallinn "Baltic Winner´06"

Judge: Valentina Ivanishcheva

Eh Vg


9.6.2006 Finland,Helsinki "Europa Winner"


Eh3 Vg3


18.6.2006 Finland,Forssa

Judge:Tanya Ahlman-Stockmari

Juniorluokka: Eh JuniorClass:Vg


9.7.2006 Finland,Karjaa,

Judge: Paula Rekiranta

Juniorluokka: Eri1, serti, vsp JuniorClass: Exc,Cac,Bos


15.7.2006 Finland,Helsinki,

Judge: Evgeny Yerusalimsky

Juniorluokka: Eri1,serti,vsp JuniorClass: Exc,Cac,Bos


23.7.2006 Finland,Mäntsälä,

Judge: Beata Petkevica

Juniorluokka: Eri1,serti,Rop JuniorClass: Exc,Cac,Bob


13.8.2006 Finland,Raisio,

Judge: Blaz Kavcic

Juniorluokka: Eh JuniorClass: Vg


26.8.2006 Finland,Hämeenlinna,

Judge: Rita Kadike-Skadina

Nuortenluokka: Eh IntermediateClass: Vg


3.9.2006 Finland, Helsinki,

Judge: Angel Garach Domech

Juniorluokka:Eri1,serti,Rop JuniorClass: Exc,Cac,Bob


14.10.2006 LatviaValmiera

Judge: Elvira Romanenkova

Nuortenluokka: Eri1,pn3 serti Intermediate: Exc,Bf3,Cac


15.10.2006 Lithuania,Siauliai

Nuortenluokka: Eri1,serti Intermediate:Exc, Cac


25.11.2006 Estonia,Sillamäe,

Judge: Nina Kharatishvili

Eh Vg


10.12.2006 Finland,Helsinki

Judge: Anneli Sutela

Eh Vg


17.12.2006 Russia,st.Petersburg


Eri Exc


28.1.2007 Finland,Turku

Judge: Horst Kliebenstein

Eh Vg


11.2.2007 Estonia,Tallinn

Judge:Tamara Sarmont

Eri,serti,cacib,Pn3 Exc,Cac,Cacib,Bf3


10.3.2007 Lithuania,Vilna

Eri2 Exc2


11.3.2007 Lithuania,Vilna

Eri2 Exc2


31.3.2007 Estonia,Rakvere

Judge: Elzbieta Chwalibog

Eri,serti,Rop Exc,Cac,Bob


21.4.2007 Russia,st.Petersburg

Judge: Nina Kharatishvili

Eri,serti,cacib,Vsp Exc,Cac,Cacib,Bos


22.4.2007 Russia,st.Petersburg

Judge: A. Kocapeba

Eri,serti,cacib Exc,Cac,Cacib


12.5.2007 Finland,Oulu

Judge: Anita Lindroos

Eri,Serti,Vsp Exc,Cac,Bos


26.5.2007 Finland,Somero "top ovcarka show"

Judge: Rebina Lidya Vasiljevna

Rop+Bis2 Bob,Bis2


27.5.2007 Finland,Somero "katselmus"

Judge:Tatjana Ivanova

Eh Vg


19.5.2007 Latvia,Riga

Judge:Elena Ruskovaara

Eri, Pn4 Exc,Bf4


20.5.2007 Latvia,Riga

Judge:Oksana Vertinska

Eri,serti,cacib,Rop Exc,Cac,Cacib,Bob


2.6.2007 Estonia,Tallinn

Judge: Giuliano Biasiolo

Eri, Pn3 Eri,Bf3


30.6.2007 Estonia,Pärnu

Judge: Linda Jurgens

Eh Vg


1.7.2007 Estonia,Pärnu

Judge: Helge Lie

Eri,serti,vsp -> Est Ch & Lt Ch Exc,Cac,Bos -> Est Ch& Lt Ch


28.8.2007 Sweden,Stockholm

Judge: Gunnel Holm

Eh Vg

27.10.2007 Finland, Lahti,

Judge: Lokodi Zsolt

Valioluokka: Eri1,Pn2,Cacib Champion Class: Exc1,Bf2,Cacib

9.12.2007 Finland,Helsinki "Voittaja ´07"

Judge: Hadzic Refet

Valioluokka: Eva Champion Class: CBJ (Cannot be judged)

                    "Too shy to be shown"


-----------------2008-------------------------



6.1.2008  Sweden, Göteborg

  judge: Nils Molin

Avoinluokka: Eri,Serti,Cacib,Vsp -> Ruotsin voittaja -08

OpenClass: Exc,Cac,Cacib,Bos -> Swedish Winner-08

 27.1.2008 Finland,Turku 

Judge: Tomas Rohlin

Valioluokka:eri2,Pn4       ChampionClass: Exc2, Bf4 

 18.5.2008 Finland Joensuu

  judge:  Ove Germundsson

Open: Exc,Cac,Cacib& Bob! -> International champion!!

5.7.2008 Latvia,Riga

Judge: Jelena Micko

Valio/CHclass: exc2,Bf2

16.8.2008 Norwey, Drammen    

  Judge: Cristian Stavarache   

Avoin/Openclass:    Serti,Cacib,Vsp         Cac,Cacib,Bos

----->> Norwey (N) CH!!!                            


©2017 2006-2008 Lila | Venäjänmustaterrieri, Mustaterrieri kennel Finnkoshmar - suntuubi.com