Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

2006-2008 Jasha

---2006-2007---

2.12.2006 Estonia Tallinn,

Judge: Lilian Hanniste.

pentuluokka:Eri, Vsp     puppyclass: exc, Bos

25.2.2007 Finland,Helsinki,

Judge: ?

Pentuluokka: Eri,Kp, Rop, Ryp2. Puppyclass: Exc,Bob, Group2

4.2.2007 Finland,Helsinki,

Judge: Eerola Päivi

Pentuluokka: Eri,Kp,Rop, Ryp1. Puppyclass: Exc, Bob, Group1

31.3.2007 Estonia,Rakvere,

Judge: Chwalibog Elzbieta

Pentuluokka: Eri,Kp,Rop Puppyclass: Ecx,Bob

11.2.2007 Estonia,Tallinn,

Judge: Sarmont Tamara

Pentuluokka: Eri,Kp,Rop Puppyclass: Ecx, Bob

7.4.2007 Estonia,Tallinn,

Judge: Mccrum Wesley

Pentunäyttely: Eri,Kp,Rop Puppyshow: Exc,Bob

21.4.2007 Russia,st.Petersburg,

Judge: Kharatishvili Nina

Juniorluokka: Eri,Juniorserti,JRop JuniorClass: Exc,Cw,Jcac,Best Junior

22.4.2007 Russia,st.Petersburg,

Judge: ?

Juniorluokka: Eri,JSerti,JRop,Rop JuniorClass: Exc,Cw,Jcac,Best Junior,Bob

12.5.2007 Finland,Oulu,

Judge: Lindroos Anita

Juniorluokka:Eri,Serti,Rop JuniorClass: Exc,Cac,Bob

19.5.2007 Latvia,Riga,

Judge: Ruskovaara Elena

Juniorluokka:Eri,Jcac,Pu2 JuniorClass: Exc,Jcac,Bm2

20.5.2007 Latvia,Riga,

Judge: Vertinska Oksana

Juniorluokka: Eri,Jserti,Vsp JuniorClass: Exc,Jcac,Bos

26.5.2007 Finland,Somero "Top Ovcharka Show"

Judge: Vasiljevna Rebina Lidya

Pentuluokka: Eri,Rop-pentu, Bis2 PuppyClass: Exc,Bob-puppy, Bis2

27.5.2007 Finland,Somero,

Judge: Ivanova Tatjana Mihailovna

Pentuluokka: Eri,Rop-pentu,Bis3 PuppyClass: Exc,Bob-puppy, Bis3

2.6.2007 Estonia,Tallinn,

Judge: Biasiolo Giuliano

Juniorluokka: Eri,Jserti,Pu2, JRop JuniorClass:Exc,Jcac,Bm2,Jrop -> Est jw-07

3.6.2007 Finland,Lohja

Judge: Holm Marianne

Juniorluokka: Eri,Serti,Rop JuniorClass: Exc,Cac,Bob

30.6.2007 Estonia,Pärnu,

Judge: Jurgens Linda

Juniorluokka: Eri,Jserti,Jvsp JuniorClass: Exc,Jcac,Jbos

1.7.2007 Estonia,Pärnu,

Judge: Lie Helge

Juniorluokka:Eri,Jserti,JRop,Junior Bis3 JuniorClass Exc,Jcac,JBob, JBis3 ->Est Jch&Lv Jch

7.7.2007 Estonia,Luige,

Judge: Romanenkova Elvira

Juniorluokka: Eri,Jserti,JRop,Rop JuniorClass: Exc,Jcac,Jbob,Bob

8.7.2007 Latvia,Riga, "Russguard"

Judge: Azen Irina

Juniorluokka: Eri,Jcac,Jrop,Rop,Jbis3,Bis5 JuniorClass: Exc,Jcac,Jbob,Bob,JBis3,Bis5

3.8.2007 Lithuania,Palanga "Palanga cup"

Judge: Matyas Jaroslav

Juniorluokka: Eri,jun2 JuniorClass:exc

4.8.2007 Lithuania,Palanga "Palanga summer"

Judge:Sedykh Natalija

Juniorluokka: Eri JuniorClass: Exc

5.8.2007 Lithuania,Palanga,"Russian breed show"

Judge: Bauzhes Jekaterina

Juniorluokka: Eri,Jun3 JuniorClass:exc

14.10.2007 Lithuania,Siauliau

Judge:?

Juniorluokka: Eri,Jserti,JRop Juniorluokka:Exc,Jcac,Jrop -> Lithuania Jch&Baltic Jch

20.10.2007 Finland,Seinäjoki,

judge: Stockmari Harto

Nuortenluokka: Eri,Serti,Cacib,Rop Intermediate Class: Exc,Cac,Cacib,Bob-> ikää 15kk2vko

27.10.2007 Finland,Lahti

, Judge: Lokodi Zsolt

Nuortenluokka: Eri,Serti,Pu2 Intermediate Class: Exc,Cac,Bm2

11.11.2007 Latvia,Riga,"Baltic Winner"

Judge: Tan-hietalahti Elina

Juniorluokka: Eri,vsp JuniorClass: Exc,Bos ->Junior Baltic winner 2007

17.11.2007 Belarussia,Minsk,

Judge:?

Juniorluokka: Eri,Jserti JuniorClass:Eri,Jcac -> Belarussia Jch

18.11.2007 Belarussia,Minsk,

Judge: ?

Nuortenluokka: Eri,Serti,Cacib,Vsp Intermediate Class: Exc,Cac,Cacib,Bos

9.12.2007 Finland,Helsinki "Winner 2007"

Judge: Hadzic Refet

Juniorluokka: Eri,Serti,Vsp JuniorClass: Exc,Cac,Bos -> Junior winner 2007&Winner 2007

15.12.2007 Sweden,Stockholm, "Nordic Winner"

Judge: Ivavishcheva Valentina

Nuortenluokka: Eri,Serti,Cacib,Rop Intermediate Class: Exc,Cac,Cacib, Bob

->Pohjoismaiden voittaja 2007 -> Nordic Winner 2007

 

Est&Lv&Ltu&Balt&Rus&Blr Jch , Est&Balt&Fin Jw-07, Fin&Nord W-07

            


                                            *Kiva Vuosi* *Nice year*


                                                         *2008*

 


Est, Lt, Ltu, Balt, Rus, Blr JCh & Est jw-07, Fin jw-07, Balt jw-07 & Nord w-07, Fin w-07 & Swe w-08 & Est, S, N, Rus,Blr,Ukr,Slo Ch,,


25.10.2008 Finland, Seinäjoki

Judge: Zoran Brancovits

Avoin/Openclass: EH/VG   "Little size, Too soft back"

19.10.2008 Lithuania,Siauliai

Judge: ?

Avoin/Openclass: EH/VG   "Need more coat.Dont move well"

11.10.2008 Sweden, Sundsvall

  Judge: Chistiansen Frank

Avoin/Openclass: Exc,Cac,Cacib,BOB -> Swedish CH!

16.8.2008 Norway,Drammen

Judge: Cristian Stavarache

Avoin/Openclass: Exc,Cac,Cacib,BoB  -> Norway CH!

19.7.2008 Estonia,Haapsalu

Judge: Paul Lawless

Avoin/Openclass: Exc,Cac,BOB

5.7.2008 Latvia,Riga

Judge: Jelena Micko

Avoin/Openclass: exc,Cac, bm2

15.6.2008 Slovenia,Portoroz

Judge: Jean-Paul Kerihuel

Intermedia/nuorten: Exc,Cac,Cacib,Bob -> Alpe Adria Winner 2008  ->Slovenia CH!

14.6.2008 Croatia, Umag

Judge: Vipor Jezek

Intermedia/nuorten: Exc,Cac,Cacib,Bob -> Istra Winner 2008

14.6.2008 Slovenia,Portoroz

Judge: Miroslav Zidar

Intermedia/Nuorten: Exc,Cac,Cacib,Bob --->>> Adria Winner 2008

8.6.2008 Ksiaz

Judge: Anna Pulikouska

Intermedia/nuorten: Exc,Cac,Bob

7.6.2008 Russia,Kaliningrad "Kupok Sampii"

Judge: Galina Perevedenceva,

Intermedia/nuortenluokka: Exc,Cac,Cacib -> Russia CH!

1.6.2008 Estonia, Tallinn

Judge: Elina Haapaniemi

Intermedia/nuortenluokka: Vg erittäin hyvä

"too fat and dont move well"

18.5.2008 Finland, Joensuu

Judge: Ove germundsson

Intermedia: Exc,Cac,Cacib, Bos

17.5.2008 Finland,Joensuu

Judge: Jaana Hartus

intermedia: Exc, Cac &Bob

11.5.2008 Finland,Helsinki

Judge: Marja Talvitie

Avoin/Open: Exc, Cac, Bos

27.4.2008 Ukraine, Kiev

Judge:

Nuortenluokka/intermedia: Excelent,Cac,Cacib

26.4.2008 Ukraine, Kiev

Judge:

Nuortenluokka/intermedia: Excelent

19.4.2008 Latvia,Riga

Judge: ?

Nuortenluokka/intermedia: excl,Cac, bm2

16.3.2008 Latvia, Riga

Judge:Shcogol George

Nuortenluokka: ei voida arvotella Intermedia: Award NN, Without mark

"Excellent, but Teeth missing"

15.3.2008 Lithuania,Vilnius

Judge: ?

Nuortenluokka: Eri,Pu2, serti, vara-cacib Intermedia: Ecx,Bm2, Cac,R.cacib

17.2.2008 Finland Lahti "Top Ovcharka Show"

judge: Tatjana Mihailovna Ivanova

Nuortenluokka: Eri1, Vsp Intermediate: Exc1,Bos

6.1.2008 Sweden, Göteborg

Judge: Nils Molin

Avoinluokka: Eri,Serti,Cacib,Rop -> Ruotsin voittaja-08

OpenClass: Exc,Cac,Cacib,Bob -> Swedish Winner-08


©2017 2006-2008 Jasha | Venäjänmustaterrieri, Mustaterrieri kennel Finnkoshmar - suntuubi.com